Domácí atelier

Fotografie z obýváku...

final 9

Přijet na přesně domluvený čas do fotografického atelieru a v tomto naprosto cizím prostředí se uvolnit a udělat na fotografa "přirozený kukuč", to prostě každý nedokáže. Načasovat formu na "úsměv" není vždy tak jednoduché.

Doba se změnila a kromě průkazové fotografie, kde si vás na pas či občanku stejně cvaknou rovnou u okénka na úřadě, není mnoho dalších důvodů, proč trvat na focení v profi atelieru.
K životopisu, na web, profilovku na síť nebo dárek pro rodinu... pro takovou fotografii do atelieru nemusíte. Zajímá vás, kolik reflektorů je právě rozvíceno? Který blejská více a který méně či dokonce jakou barvu světla mají? Asi ne. Zajímá vás výsledek. Přirozený a hezký portrétní snímek. Pro takový ale nemusíte nikam cestovat.

Rád přijedu za vámi, do prostředí, které zvolíte. Klidně domů. Když to bude v denní době, abychom v blízkosti okna využili krásy denního světla, tím lépe.

Samozřejmě, ne všechny domácnosti mají dost prostoru, větší klidnou stěnu, ideálně bílou nebo jemnější barvu... ale vše jde vyřešit, nábytek lze trochu posunout nebo se postaví stojany s klidným pozadím klidně před nábytkovou stěnu.

Doma, kde to znáte, se budete jistě cítit lépe... na své židli ve svém pokoji... u svého piána či knihovny... v křesílku či opřeni o vlastní zeď. Můžete změnit oblečení, aniž byste museli tahat na focení kufr s blůzkami.

Pro mne, jako pro fotografa je to sice náročnější... hledání adresy, vytvoření místa na focení, ale je to zábavnější, a navíc to zaručuje, že bude každá fotka jiná a nebudu se časem opakovat, jako se to může stát, když se fotí na stejném místě se stejným nastavením světel.

final 10