Kdo vlastně je či není fotograf? Ten kdo má sebou fotoaparát neustále a je stále "na lovu", nebo ten kdo jednou za čas po důkladné přípravě realizuje svůj tvůrčí záměr? Já se rozhodl, že v roce 2015 vyzkouším tu první cestu. Budu mít sebou něco na focení každý den a každý den také vytvořím jeden dílek skládačky. Není to jen tak. Některý den je fotogenický od rána do noci a fotí se "samo" a jiné dny jsou obrazově nevýrazné... ráno jdete do práce, večer z práce, od tmy do tmy... a co pak zachytit?

Můj úkol byl ale daný... "každý den jedna". Bylo možná těžší vybírat z mnoha možností obrazově plného dne jednoho zástupce, než se pokusit i v běžném dni něco zachytit. Vždyť který den je "jen" běžný"?

Po prvním měsíci focení mi přišlo, že mám na obrázcích málo lidí. V únoru jsem tedy zadání zpřísnil na "každý den jeden člověk", to pak bylo těžší. Naštěstí má únor jen 28 dní...

Nakonec se to stalo celkem denní rutinou a kromě 12. srpna, kdy jsem prostě a jednoduše zapomněl, se pro každý den v následující galerii stala jedna fotografie ikonou, zkratkou, symbolem. A musím říci, že to funguje hezky. Mozek je úžasná věc. Stačí ťuknout a vzpomínky hned ožívají. Proto slouží video dobře, ťuká mi na vzpomínky.

My2015life

Pro ty, kdo nemají rádi rychlé střihy (já také ne) je zde možnost pomalejšího vhledu. Ale pozor, není to galerie TOP ukázkových fotografií, je to obrazový deník roku 2015. Něco je mobilem, něco za jízdy z auta cestou do redakce, něco v noci, na poslední chvíli vjezd do garáže... A jak s tím jedním chybějícím dnem? Poslední den roku má dva zástupce, jako náhrada :-)


A další plány? V roce 2016 nebudu trvat na každém dni. Ale rád bych měl pro všechny pro mne důležité chvíle také jednu takovou ikonu. Třeba to bude stručnější, ale hutnější. Možná bude někomu líto, že není důležitý? Možná. To ale důležité není.