Obhlídka terénu - pixpo

Štěstí přeje připraveným aneb jak se připravit na svatbu. Svatba nezačíná pro fotografa v den D ráno. Obvykle již den předem chystám výbavu, promýšlím si různé možné scénáře focení dle toho, jaké informace o chystaném obřadu mám. Na tyto úvahy má vliv velikost svatební skupiny, místo konání, denní doba, světelnost prostor, kde bude obřad a kde hostina, předpověď počasí, a harmonogram dne (kdy a kde bude prostor na skupinky či na focení páru).

Jak se tedy odpovědně nachystat na fotografování svatební ceremonie?

- promyslím si, jaké vybavení si vezmu sebou

- nabíju všechny baterie

- promažu paměťové karty

- přichystám si oblečení

- znovu ověřím čas a místo konání a napíšu si kontakt na snoubence (kdyby něco)

Co pomůže opravdu hodně, když mám možnost si předem projít místo obřadu, místo hostiny a lokace, kde by se daly vytvořit hezké fotografie páru. Skupinka 20 a více osob, pokud mají být všichni na společné fotografii vidět, vyžaduje specifický prostor. Ideálně, když si zadní řady mohou na něco stoupnout (schody, svah, obrubník) nebo když může být výš fotograf (foto z balkonu). Pokud budou stát svatebčané třeba jen ve dvou řadách, tak je potřeba dost místa na ty řady a na to, abych měl dostatečný odstup. V hodně širokoúhlém objektivu zblízka to už těm osobám na kraji nemusí úplně slušet...

Jestliže je možnost prohlédnout  si "místo činu" předem, doporučuji vyfotit si zajímavé lokace (schody, zídka, lavička, hezký strom, kašna, ...) nenačisto.

Až tam budeme fotit "naostro" s nevěstou a ženichem, ušetříme čas přemýšlením, kam je ještě postavit a nebudeme blomat nazdařbůh zámeckým parkem, jestli tam náhodou není ještě nějaký hezký koutek.


Vytipované prázdné místo a výsledek ze svatby