Pevné body vesmírného chaosu - pixpo

Funguje chaos podle jízdního řádu? Ne, nedává to smysl. Buď je chaos, nebo pořádek. Oboje nelze. Může být zmatek organizovaný? Nemůže. Proč o tom přemýšlím? Protože mne nedávno zaujala myšlenka, že život je pouze to, co je neočekávané, neplánované, neorganizované. Jen tehdy prožíváme naplno, jsme přítomni dění. Ostatní je také fajn, ale přeci jen, pokud jedeme dle plánu, po častěji opakovaných a očekávaných trasách, snadněji přepneme na autopilota.

Něco na tom je. Chaos mě obvykle probere z příjemného podřimování. Přesto mám rád v chaosu své pevné body. Co budu dělat zítra večer, nemusím v tuto chvíli vědět. Ale něco vědět chci.

Pevné body jsou nejen naše rodina, blízcí. Pevných bodů je více. V některých věcech jasno mám rád jasno. V určitém věku je uklidňující, že už vím, kde získám věci, které pro svůj život potřebuji. Je hezké mít svého pekaře, farmáře i zubaře. Pevné body.

Když si roztrhnu kalhoty, vím, kam půjdu pro nové a jakou mám velikost dle jejich číslování. Potřebuju boty? Fajn. Bot je hodně, ale bosobot už méně a jejich prodejen, ještě méně. Vím, kam si pro ně skočit. A tak dále. Mám své kavárny. Své místo, kde si koupím další foťák. Když si šlápnu na brýle, mám svého „anděla“, který mi dodá nové. Když je březen, vím, že mi pomůže má daňová víla. Rodina, kamarádi, anděl, víla a pár míst na světě, to jsou pevné body mého vesmíru. Uprostřed jsem „já“ a kolem svítí tyto hvězdy, co mi dělají život hezčí. Ostatní může být chaos.

Proč to píšu na fotoblog? Mnozí čas od času potřebují fotografa. Chtěl bych pro některé další „já“ být jejich pevným bodem. Jejich fotografickou hvězdou. Máte novou lásku a chcete vyfotit rande? Plánujete svatbu? Čekáte miminko a hodila by se památka na těhotenství? Oslavu narozenin? Je třeba nový portrét k životopisu? Dárek pro babičku v podobě naší rozjásané rodinky? Prodáváte byt a potřebujeme ho hezky nafotit? Má vaše firma konferenci, která by se měla reportážně zachytit? Máte nějaké vlastní produkty, co je třeba nabídnout světu formou hezkého obrázku? To vše jsou důvody pro „zavoláme Pavlovi“.

Na to a mnohé další se hodí fotograf. Na to vše je dobré mít svůj pevný bod – fotografa, kterému se dá jen vědět, co a kdy je třeba vyfotografovat. Je-li už na obou stranách vytvořena důvěra, lidé se znají, jde vše mnohem snáze. Fotograf potom není cizí prvek. Pro děti je to „ten strejda“ co už u nás byl a prohlížet si jeho fotky je zábavné. Není třeba lámat ledy, vše je v klidu a přirozené. Jestli to máte jako já, a v chaosu světa se vám nějaké pevné body hodí, můžeme si na sebe občas posvítit .)

P.S. Fotky v galerii nejsou The best of… jsou to takové obecnější ilustračky, aby zde nějaké obrázky byly, ale soukromí klientů aby ctily :)Photos