Dělat z fotografií celého roku závěrečné "všeobjímající" slide show mne začalo bavit v roce 2015. Bylo by fajn, kdyby mne to napadlo dříve, někdy v dětství... to už jsem přece taky fotografoval. I když ne tolik jako dnes. Ale tenkrát nebyly ty "technologie" tak dostupné. Takže slideshow z celého života asi nebude.

V tom první roce jsem si dal úkol, že udělám každý den jednu fotografii. A pak si to zrychleně pustím. Jaké to bude nechat před očima proběhnout celý rok za pár minut? No, rychlé...


Potom už jsem nikdy nedělal "každý den jednu", ale do ročního slideshow jsem dal jen obrázky, které se mi líbily, které nějak definovaly zážitek, kde vznikly nebo fotografování, které bylo zajímavé. Tak mám památku na rok 2016.


Právě jsem dokončil další rok. 2017. Do výběru obrazových zástupců roku jsem dal 330 obrázků, do videa pak ještě méně. Aby to sedělo s délkou písně, některé fotografie jsou zajímavé asi jen pro mne, jiné se do videa rendrovaly s chybou, tak šly z kola ven.  Ale když na to koukám, je to tam. Můj rok. Můj čas. Můj život. S vámi.


Samozřejmě, je to rychlé. Kdo by se díval na slideshow víc než 3 minuty? každý má svůj čas, svůj rok. Nemůžeme žít cizí čas moc dlouho .-) ale já to dělám spíš pro sebe. Věřím, že jednou, až se můj čas hodně zpomalí... s chutí si nad obrázky zavzpomínám. Možná udělám i nějaké fotoknihy. Knížka je stejně nejvíc. Vezmete ji do ruky, přivoníte, prolistujete. Paráda.

Trochu listovat můžete i zde: